Jump to content

[RF-SPORT]Declaratiile incredibile date de Becali: "NU MAI ADUC NEGRI decat daca sunt din Europa! Galbeni, negri, orice! Numai sa fie din Europa"


Ezeq

Recommended Posts

Patronul Stelei spune ca a avut suficiente probleme cu Moke si Muniru incat sa se convinga sa nu mai aduca decat fotbalisti africani educati in Europa. Becali anunta ca nu e rasist. Tocmai a facut o oferta pentru Boli de la Viitorul.

"Ce am eu cu jucatorii de culoare? Ce treaba am eu cu jucatorii de culoare? N-am nimic cu astia din Europa, n-am zis nimic. Pentru ca sunt civilizati. Nu mai iau din Africa. De ce? Pentru ca am numai probleme cu ei! Daca nu se adapteaza, sunt numai probleme, ce sa fac...? Cu astia din Africa nu pot sa lucrez, nu au civilizatie, nu au educatie. Lucrez cu negrii din Europa, care sunt civilizati. Daca n-au educatie...

Sunt obraznici. Gata, nu mai vreau la Steaua, n-ai cum sa lucrezi cu ei. Moke cerea 15 000 pe luna desi semnase contract pe 10 000 inca doi ani. Muniru, numai mofturi. Ca de ce nu e bagat titular, mofturi! Iubesc toti oamenii la fel, si alb, si negru, si galben. Pe toti ii iubesc la fel de mult. Numai ca eu nu lucrez cu oameni cu care nu pot sa lucrez. Cu astia din Africa nu pot sa lucrez ca nu au civilizatie. Eu lucrez cu cei din Europa care sunt mai civilizati. Daca n-au educatie, la revedere, nu mai vin la Steaua. Pe Boli il vreau ca este european. Galben, negru, ce-o fi, dar numai sa fie european. Si Mircea Lucescu spunea la fel, ca n-ai cum sa lucrezi cu ei", a spus Becali.

sursa:sport.ro

Quote

declaratiile-incredibile-date-de-becali-

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...