Jump to content

X1 Soul o noua surpriza Allview


ZuZu

Recommended Posts

X1 Soul o noua supriza Allview


 


 


 


 


bTbuJdm.png


Nu stiu cum as putea descrie acest eveniment,dar cei de la Allview chiar au scos un smartphone X1 Soul care pe langa pretul nu este foarte ridicat comparativ cu un iPhone 5C sau 5s,acesta vine si cu cateva tehnologii,cei drept nu noi,dar la banii astia mult mai accesibile.


 


Una din tehnologiile care mi-au atras atentia ar fi aceea de control prin miscarile mainilor deasupra telefonului.


Una dintre acestea ar fi chiar schimbarea fotografiilor inainte si inapoi.


 


Da,stiu nu e o tehnologie noua sau inovativa,dar asa cum am zis si mai sus pretul face diferenta.Nu am pus mana inca pe un X1 Soul dar din videoclipuri de mai jos pae ca acestea facilitate sa functioneze foarte ok.


 


 


https://www.youtube.com/watch?v=l0MZWWOa0TQ


 


 


 


Ce mi-a mai atras atentia in privinta acestui smartphone este si capacitatea embeded sa zic asa de stocare care poate rivaliza cu multele alte dispozitive,acestea ajungand la 32GB.


 


Stiu sigur ca aici este un pic de marketing asa ca sa nu uitam ca din cei 32GB se secade dimensiunea ocupata de sistemul de operare Android 4.2 Jelly Bean + aplicatiile ce vin directe instalate,dar avand in vedere ca vorbim despre nu mai putin 32GB,sigur o sa va ramana un spatiu liber extraordinar de mare.


 


 


Pe langa orice utilitate ma las putin dus de val si vad in cele doua camere,una principala de 13 MP si cea pe interior secundara de 5 MP o adevarata comoara pentru cei care doresc poze de familie super reusite chiar daca acestea nu sunt profit.Dar cine si-ar dorit de la un telefon de doar 1600 ron sa fie si webcame si foto si video si smartphone si te mai miri ce mai vrea careva.La specificatiile lui X1 Soul poti ramane uimit daca privesti faptul ca acest smartphone este echipat cu un amplificator Yamaha,iar rezolutia acestuia poate ajunge pana la 1080p

Edited by ZuZu
Link to comment
Share on other sites

Mama mea are X1 Soul si pot spune despre el ca este un telefon destul de bun care ofera destul de multe pentru pretul sau. Ce m-a dezamagit la el este camera de 13MP care nu difera foarte mult de cea de la Note 2-ul meu, in rest pot sa spun ca este un telefon decent care il recomand .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...