Jump to content

Cum te conectezi direct la Fiberlink rds-pppoe


ZuZu

Recommended Posts

 

Tutorial despre cum sa va conectati direct la fiberlink rds -pppoe

 

 

 

* Singurul lucru care ma enerveaza  la RDS este conexiunea PPPoE, stiti voi scurtatura aia de pe ecran

care de fiecare data cand intri pe internet trebuie sa dai click dreapta pe ea conect sau dublu click si conect. Eu unul mai uit de ea si deschid internetul la care eu stau si ma uit si iar ma uit si imi aduc aminte ca nu am dat conect la RDS, aaaa un car de draci asa ca daca nu vrei sa te enervezi la fel ca mine poti sa setezi conexiunea Fiberlink de la RDS sa se conecteze automat.

 

* Ca sa faci acest lucru este destul de simplu si se rezolva din 2 pasi si vreo 10 click-uri :D

 

* Mergi pe butonul de Start, dati click pe Run si in casuta aceea tastati: “ncpa.cpl” (fara ghilimele). In fereastra de va aparut o sa aveti cel putin 2 conexiuni una Local Area Conection (de obicei) si una RDS (WAN Miniport PPPOE) pe care dati click dreapta si Properties sau sau daca aveti scurtatura de la RDS pe ecran dati click dreapta pe ea si Properties

 

 

* In aceasta fereastra dati click pe Options si aici debifati primele 2 casute (Display progress while conecting si Prompt for name and password….

 

 

              1.            ansGzyJ.png          2.                  pwF9doQ.png           

 

 


* Deschideti Internet Explorerul mergeti pe Tools  —-> Internet Options —->Connections si aici aveti trei cerculete dati click pe ultimul (Always dial my default connection) si sub ea ar trebui sa scrie:       Current     RDS.

 

* Ca sa testati daca merge dati disconect la scurtatura de pe ecran si de data asta nu ii mai dati connect, dati decat dublu click pe Internet Explorer.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...