Jump to content

[ Plugin-RF ] Curata Chat


LuK.ZEW #

Recommended Posts

Descriere : Daca chatul de pe serverul vostru de CS este plin de reclame/injuraturi il puteti sterge cu acest plugin.
Descarcare : Aici
Versiune : 1.0


Instalare :
1. Fisierul curata_chat.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul curata_chat.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:
curata_chat.amxx
Comenzi :
In consola : amx_clean
In chat : /clean
In chat : /curata 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

total gresit, are reclame, unu la mana, dar pot fi modificate, nu se numeste curata_chat se numeste clean chat doi la mana, pluginul este editat cu doua comenzi in plus fata de cel original si pus ca autor respectivul "scripter" (prea plictisit stand la pc si nare ce sa faca decat sa editeze si sa spuna ca el este autorul) trei la mana, deci cu alta concluzie nu este plugin original, dar e bun, nu lam testat, dar am vazut sursa si vad ca e un pic simplificat (un pic nu cu mult), Nu recomand sa puneti pluginuri plagiate, eu recomand sa puneti pluginuri originale care acei autori au depus efort pentru a face pluginul, nu unul care vede pluginul il mai adauga, ii mai scade, il mai simplifica si se pune ca autor, e total gresit, macar puteai sa stergi acea reclama din sursa, sa il compilezi si sa il pui fara reclama

Edited by @LeX
Link to comment
Share on other sites

total gresit, are reclame, unu la mana, dar pot fi modificate, nu se numeste curata_chat se numeste clean chat doi la mana, pluginul este editat cu doua comenzi in plus fata de cel original si pus ca autor respectivul "scripter" (prea plictisit stand la pc si nare ce sa faca decat sa editeze si sa spuna ca el este autorul) trei la mana, deci cu alta concluzie nu este plugin original, dar e bun, nu lam testat, dar am vazut sursa si vad ca e un pic simplificat (un pic nu cu mult), Nu recomand sa puneti pluginuri plagiate, eu recomand sa puneti pluginuri originale care acei autori au depus efort pentru a face pluginul, nu unul care vede pluginul il mai adauga, ii mai scade, il mai simplifica si se pune ca autor, e total gresit, macar puteai sa stergi acea reclama din sursa, sa il compilezi si sa il pui fara reclama

Sa stii, poate luchyan a mai modificat sa functioneze cum trebuie, nu ai de unde sa stii cum functioneaza daca nu l-ai testat. Numai recomanda, daca nu l-ai incercat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

total gresit, are reclame, unu la mana, dar pot fi modificate, nu se numeste curata_chat se numeste clean chat doi la mana, pluginul este editat cu doua comenzi in plus fata de cel original si pus ca autor respectivul "scripter" (prea plictisit stand la pc si nare ce sa faca decat sa editeze si sa spuna ca el este autorul) trei la mana, deci cu alta concluzie nu este plugin original, dar e bun, nu lam testat, dar am vazut sursa si vad ca e un pic simplificat (un pic nu cu mult), Nu recomand sa puneti pluginuri plagiate, eu recomand sa puneti pluginuri originale care acei autori au depus efort pentru a face pluginul, nu unul care vede pluginul il mai adauga, ii mai scade, il mai simplifica si se pune ca autor, e total gresit, macar puteai sa stergi acea reclama din sursa, sa il compilezi si sa il pui fara reclama

 Cred ca vorbesti cam mult si comentezi pe masura , daca spui ca are reclame si alte alea te invit sa-mi dai linaia respectiva din .sma sa vad si eu ce "reclame" poate sa contina :)) .

+ Ca eu l-am modificat sa poata fi folosit si in limba romana prin comanda administrativa  "/curata" si am cascat ochi sa vad ce contine .

Pluginul a rulat pe serverul CSDM-REAL si a functionat cum trebuie fara nici un bug !

In legatura cu "pluginuri originale"  ,crezi ca mai este ceva original in ziua de azi , totul este modificat si aranjat dupa bunul plac :)

 

Te rog ca data viitoare cand afirmi ceva vin-o cu dovezi !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

poate m-am inselat se pare ca acel cs16.ro din curatarea chat-ului nu era reclama, acum nu mai este

scuzati ca sunt asa dar nu am fost intotdeauna asa, dupa ce mi-a dat o comunitate cel mai scarbos ban permanent pentru ca am postat acelasi plugin cu aceeasi linie precizata anterior si am rabufnit fara sens, dar asa sunt eu, o fire nervoasa, nu ma intelegeti gresit, asteptati al doilea post cu mine ca in primul nu este adevarat, in unele cazuri :)

 

ps acea comunitate sa inchis cu plecarea mea si a altor 6 membri, dau cam multe detalii si o dau in off topic :B

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu vb eu aud, cred ca nu este reclama aceasta linie :
 

 

client_print(0, print_chat, "Viziteaza si www.CS16.RO", name );

 

 

 

Deci cum sa spun hmm...... a da, deci pluginul nu avea reclama, doar ca, era o linie neinsemnata cu alt site si cand curatai chat-ul arata acel site, deci nu avea reclama, acum am inteles, multumesc pentru informare

 

L-am editat eu sa nu mai apara linia aceea deranjnta de mai de sus si am introdus comunitatea noastra

Poftim:

 

/* Plugin: Clean Chat

Versiune: 1.0

Autor: Mythological Team

Sursa: www.eXtreamCS.com

*/

#include 

#define ACCESS ADMIN_KICK

new g_szSoundFile[] = "buttons/blip1.wav";

public plugin_init()

{

register_plugin("Clean","1.0","Pokerash ?!");

register_clcmd("amx_clean","comanda_clean",ADMIN_KICK,"Curata chat-ul");

register_clcmd("/clean","comanda_clean",ADMIN_KICK,"Curata chat-ul");

register_clcmd("/curata","comanda_clean",ADMIN_KICK,"Curata chat-ul");

}

public plugin_precache()

{

precache_sound(g_szSoundFile);

}

public comanda_clean(id)

{

if(!(get_user_flags(id) & ADMIN_KICK))

return 1;

new name[ 32 ];

get_user_name(id, name, 31 );

client_cmd(0, "spk %s", g_szSoundFile)

client_print(0, print_chat, "********************************************************", name );

client_print(0, print_chat, "**************ADMIN %s: Am Curatat chat-ul !************", name );

client_print(0, print_chat, "Viziteaza si www.rangfort.ro pentru mai multa distractie", name );

client_print(0, print_chat, "********************************************************", name );

return 0;

}



 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...