Jump to content

Cerere Moderator malk [RESPINS]


Recommended Posts

Nume : Istrate Ionut-Alexandru
Nick : malkroNNN___
Vârstă : 18 ani
Motiv : Vreau sa ajut comunitatea pentru ca sunt activ si pentru a invata mai multe
Adresa de contact : Y!M : devilboy238 | Skype : alexandru.ionut191 | Steam : jajawawa///aimBAT ( Profil la semnatura )
Timp alocat forumului : 5-6 ore pe zii

Ce secţiuni doreşti să moderezi? Orice sectiune aleasa de staff care are nevoie de mai multi moderatori .
De ce ai ales aceste sectiuni? Fiindca uneori stau degeaba pe forum fara sa misc nimic .
De ce doreşti să moderezi în această comunitate? Imi place comunitatea si vreau sa fiu cunoscut pentru munca care o voi depune alaturi de restul membriilor din staff .
Ai mai moderat pe IPB? Da
Ce înţelegi prin "Post hunt"? Post inutil , facut doar pentru a primi like la postul facut .
Ce înţelegi prin "Dublu post"? Post dublu facut de acelasi membru intr-un interval de 24 de h .
Ce înseamnă "Warez"? Post/continut piratat .
Ce înseamnă "NSFW"? Not Safe For Work (Post +18 , adults only )
Care este diferenţa dintre post hunt şi off-topic? Post hunt inseamna ca este facut pentru un scop ,adica pentru ai fii adresat un "like" , iar off-topic inseamna ca postul se abate de la subiectul topicului .
Ce planuri ai ca să sporeşti activitatea membrilor în secţiunile pe care doreşti să le moderezi ? Sa ajut membrii care au intrebari legate de forum si altele , sa atrag interesul acestora , sa vin cu ideei atractive ... etc .
Ai citit regulamentul forumului ? Am luat la cunostinta tot continutul acestuia .

Link to comment
Share on other sites

Din păcate de la mine ai Contra.

Voi enumera motivele mai jos :

- Administratorii nu te pot pune la o categorie aleatorie , tu trebuie să alegi categoria la care te pricepi cel mai bine .

Dar trebuie să ai activitate la acea categorie , nu să aplici pentru acea categorie iar tu să nu fi postat ceva acolo .

Prin activitate mă refer la Topicuri care să ajute atât forumul cât și utilizatorii . Nu se acceptă să lași reply la alte posturi și să spui că aceea este activitate , de asemenea nu se aceptă ca articolele sau informația pe care ai găsit-o pe internet să fie "copy-paste" . Să fie cu cuvintele tale . Astfel Administratorii vor vedea că te-ai străduit și că îți dorești cu adevărat acest post .

- Să fi Moderator nu este deloc ușor cum crede lumea . Ai o responsabilitate ,necesită atenție , și multe altele .

 

Eu vreau să văd că te implici ca să ajungi Moderator .

Gândește-te bine la ce categorie dorești să fi moderator și bagă activitate .

 

Îți urez o zi plăcută și spor la treabă !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...