Jump to content

Problema Tehnica ! [Rezolvat]


Perception

Recommended Posts

Salut,

Am o pronlema cu serverul.

 

Deci cand schimb la mape de exemplu:
Se joaca pe de_dust2 , dau la vot 2 mape: de_westwood , de_dust_long
se schimba mapa fara nici o problema, dar daca tot dau la vot de ficare data cand ajungem la finalul mapei,
trebuie sa dau la vot alte mape, si nu stiu dupa cate schimbari de mapa, cand schimb mapa,
ea se incarca pana aproape de final dar pe final nu se mai incarca si imi da erroarea asta:
"Fake your client" ceva de genul acesta..deci nu reusesc sa gasesc problema....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ori ai multe resurse / Ori se descarca greu / Ori ai netul foarte prost.

 

Astea trebuie sa fie cauzele.

 

"Fake Client. Connection was idle in state".

 

Ideea este ca nu numai mie mi se intampla aceasta problema, la toti care vor sa intre pe sv

cand se intampla asta.

Link to comment
Share on other sites

Am intampinat aceasta problema pe serverul meu, pana la urma am lasat un ticket la firma de unde am serverul.

Raspunsul lor: ->

 

Buna ziua.

Mai exact la ce server există aceasta problema?
Dproto este de vina pentru aceasta problema, dar se rezolva relativ usor.

Am observat ca pe acest server - 93.115.80.112 este deja pusa aceasta setare de mai jos, de aceea v-am întrebat la ce server se intampla chestia asta mai exact.

Asigurați-vă va rog ca in configuratia dproto aveti FakePlayers_AntiReconnect setat pe 0.

FakePlayers_AntiReconnect = 0

  - Emil Boboc
- KGB Hosting Support

 

&

 

 

Daca spuneti ca aceasta eroare este afisata total aiurea, singura varianta ar fi sa folositi un build mai vechi dproto.
Doriti un build mai vechi, având in vedere ca s-ar putea sa aveti probleme cu unele exploituri noi apărute?

 

Stiu ca sunt firme de hosting diferite, insa poate te ajuta catusi de putin.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Denisa: Nu prea stiu cum sa pun aceasta linie: FakePlayers_AntiReconnect = 0, in configuratia dproto, explica-mi cum sa il pun acolo

th3#afk: Mai inainte sa intamplat dar acum numai imi apare mesajul acela, se incarca normal,

si cand ajunge sa se inceapa mapa se opreste incarcarea...tot ceva de la dropto e...cred.

Link to comment
Share on other sites

Am toate mapele in cs, e problema de altceva aici, pot sa schimb la cs de cate ori vreau,

cand numai merge sv, nimeni nu poate intra am observat asta, ca l-am lasat vre-o 5-6 minute asa,

dar clumea el e on numa ca nu te lasa sa intri ( se incarca mapa , dar cand sa intri nu se mai incarca ).

si atunci trebuie sa ii dau restart din Cpanel, ca sa functioneze..problema asta o am de 3-4 saptamani.

Link to comment
Share on other sites

Problema nu este de la addons / server / cs etc.

Este de la net , uite cum ar fi la mine , eu cand inru in cs de pe pc nu-mi apare nici o eroare de tip fake client , insa cum intru de pe leptop (wireless) pe orice server ma-s conecta mai inatai imi apare fake client iar apoi pot intra linistit pe server .

 

Cu mapele , vezi la ce mape ti se tot incarca asa , mapele nu sunt configurate bine , mi se intampla asa pe santa , si dupa ce am luat alte fisiere de pe net cu respectiva mapa si le-am inlocuit nu mi sa ma intamplat !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum sunteti voi in echipa de resurse, dar fie, las rautatile deoparte.

 

Problema consta dupa cum ti-a zis si Denisa in dproto.cfg, modifica acolo ce-ti dau eu mai jos:

 

FakePlayers_ConnectInitiationCheck 0
FakePlayers_ClientValidationCheck 0
FakePlayers_AntiReconnect 0 
FakePlayers_BanTime -1
 
 
Desi nu ar mai trebui sa fie probleme la dproto 0.9.548
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nu stiu cum sunteti voi in echipa de resurse, dar fie, las rautatile deoparte.

 

Problema consta dupa cum ti-a zis si Denisa in dproto.cfg, modifica acolo ce-ti dau eu mai jos:

 

FakePlayers_ConnectInitiationCheck 0
FakePlayers_ClientValidationCheck 0
FakePlayers_AntiReconnect 0 
FakePlayers_BanTime -1
 
 
Desi nu ar mai trebui sa fie probleme la dproto 0.9.548

 

 

as putea sa ti vorbesc amice cel putin 2 ore despre dproto si ai vedea ca habar nu ai cam toate salturile la el . Nu toate problemele sunt de la server . M am jucat ieri seara ca butu 1 ora si am schimbat hartile si nu mi a dat odata , deci ai putea sa lasi ignoranta deoparte . Nu toate au treaba cu dproto .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

as putea sa ti vorbesc amice cel putin 2 ore despre dproto si ai vedea ca habar nu ai cam toate salturile la el . Nu toate problemele sunt de la server . M am jucat ieri seara ca butu 1 ora si am schimbat hartile si nu mi a dat odata , deci ai putea sa lasi ignoranta deoparte . Nu toate au treaba cu dproto .

Cum a zis si th3#afk, nu imi mai da erroare, voi revenii cu un video daca mai imi da erroare, acum ma apuc sa fac video-ul.

 

EDIT: Erroarea inca persista, eu acum am dat restart la sv...nu l-am mai lasat asa pentru ca nu avea rost..

EDIT2: Puteti da t/c, am sa rezolv aceasta problema mai incolo..cand voi incepe sa bag boosturi !

Edited by kidsss.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...