Jump to content

Problema driver placa video


salvEEE

Recommended Posts

  • Ce problema intampinati ? : Deci ieri am facut update la driveru de la placa video nvidia geforce m710, dupa ce se termina update-ul de facut intru in cs go si constat cu stupoare ca jocul imi mergea rau , am dat setarile pe low  jocul imi mergea la fel de prost ,nu pot sa inteleg ce se intampla tinand cont ca inainte cs go imi mergea tun cu setarile pe high .

  • De cand intampinati aceasta problema ? : De ieri

V-ati mai confruntat in trecut cu aceasta problema ? : Niciodata

Ati efectuat modificari la pc / laptop inainte ca problema sa apara ? : Nu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Descriere:  Probabil folosesti Windows 10, in majoritatea cazurilor  aceasta problema apare la acesta.

Rezolvare:Dezinstalezi driverele vechi si tot ce tine de Nvidia, descarcandu-le pe cele noi de AICI   

Exact de aici leam descarcat inainte .....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu as vrea ca placa nvidia sa fie cea principala nu aia integrata

Salut ,

 

Din cate mi aduc aminte , ultima generatie de placi nu te lasa sa faci asta , poti incerca din bios sa vezi ca ar trebui sa ai optiunea sa le folosesti pe ambele placi sau cea integrata dar stiu ca s ar putea sa iti dea bsod . Daca ai ram destui , iti utilizeaza ambele placi memoria , deci nu ar trebui sa fie probleme cat despre care e principala sau secundara , poti alege care sa utilizeze jocul sau programul respectiv .  

 

Dar exista o mica problema aici , tie s-ar putea sa nu ti ia placa video dedicata , de asta am zis sa instalezi integrata  prima data ca apoi sa instalezi placa dedicata sa vezi daca se vede vreo diferenta la csgo . Hf

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...