Jump to content

[RF-Sport] Reacţia fair-play a lui Enrique după 0-0 cu Espanyol.


Ezeq

Recommended Posts

Luis Enrique n-a reusit sa castige pe terenul lui Espanyol, acolo unde Galca si-a asezat si si-a motivat jucatorii exemplar.Antrenorul  Barcelonei ca 0-0 este un rezultat corect.

 

Espanyol era considerata victima sigura inainte de meciul cu Barcelona.Cu o forma slaba in acest sezon, care a adus si o schimbare de antrenor , echipa pregatita acum Costel Galca na primit nicio sansa . Fostul antrenor al stelei si-a asezat insa foarte bine jucatorii si a reusit 0-0 cat o victorie 

 

Enrique a fost fair-play la finalul meciului si a declarat ca Espanyol merita acest punct, desi echipa sa a fost mai buna  

''Espanyol s-a decurcat foarte bine, ma asteptam sa joace la limita. Un rezultat corect, desi am avut cateva ocazii.Ce le spun jucatorii mei cind sunt faultati atat de mult? Contactul este permis in fotbal.Restul tine de arbitru.De ce am facut o singura schimbare? Depinde de la meci ,la meci cite schimbari fac. Asa am crezut ca este bine in acel moment'' A declarat Luis Enrique la conferinta de presa.

                    

                                                                                                                                       sursa:sport.ro

 

 

h-51532007.jpg?width=815

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...