Jump to content

Update Radical Steam


LauReNNTziu

Recommended Posts

Luna aceasta , Steam a adus o noua functie unica . De data aceasta , a indeplinit visul unora din fanii cu conturi doldora de jocuri , atat jocuri cunoscute si placute , cat si mai putin placute si mai provocatoare de nervi/stergere din pc . Ce aduce acest update de la steam in plus? Simplu , stergerea permanenta a jocurilor care te scarbesc din al tau mult iubit Library . Ai luat un joc cu 10 centi ca ti s-a parut amuzant dar te-a scarbit de la intro? Nu e problema . Doar intrii la Support pe steampowered.com , cauti jocul ce-l doresti eliminat si pur si simplu ... I want to eliminate this permanently


 


deletegames_w_600.png


 


Din pacat , eliminare acestuia , duce la stergerea permanenta . Daca il vrei din nou , il cumperi din nou . Oricum , nu cred ca exista cineva intreg la mine sa stearga un joc care ii place,eventual cele mici , facute in 2 minute , 2d , si fara rost .


 


Totusi , exista si un lucru negativ al acestei functii . Daca imparti contul cu cineva , si ai scapat de a primi ban VAC din cauza prietenului "amuzant" ce joaca cu coduri pe contul tau , acesta poate sa iti stearga chiar el jocurile de pe cont . Prin acest lucru incerc sa atrag atentia sa nu mai impartiti conturile cu orice smecheras ce vi se pare de treaba , ca imediat va aranjeaza contul .


 


In viitor , vom vedea com decurge aceasta functie . Va fi o imbunatatire pentru utilizatori sau nu ? Vom afla in timp , prin experientele altora .


  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Frumos, insa, ar fi mai bine daca s-ar face un update in care, chiar daca cumperi din afara magazinului steam sa poti primi acces la friends request s.a.m.d. (cred ca stiti la ce ma refer).

 

In fine, si acest update pare destul de bine 'pus la punct', cred ca-i multumesc pe unii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...