Jump to content

[REZOLVAT] Cerere Plugin Pika


Engine_ShoT

Recommended Posts

Salut.din moment ce nu mai exista moderator amxmodx si tu nu te-ai deranjat sa dai un serch in sectiunea noastra de plugin-uri am sa-ti ofer eu un plugin de pika ,o varianta foarte buna care indeplineste toate cerintele tale.Am sa-ti las link-ul de descarcare mai jos :

 

 

http://www.girlshare.ro/3489448469.1

 

Am sa-ti las si modelul de instalare , in caz ca nu te descurci sa-mi trimiti un mesaj in privat sau @replay :

 

Fisierul amx_pika.amx il adaugam in : Addons/AmxModx/Plugin

Fisierul amx_pika.sma il adaugam in : Addons/AmxModx/Scripting

Intram in fisierul : Addons/AmxModx/Configs/Plugins.ini si adaugam : amx_pika.amxx

Ti-am lasat colorchat.inc care merge in :Addons/AmxModx/Scripting/Include - pentru mesaje colorate

 

Acest plugin este pika x exterminate :)) ceva de genu , in fine 

 

#Comenzi :

 

amx_pika Jucator "motiv" - Executati pluginul de distrugere asupra jucatorului respectiv.
amx_exterminate Jucator "motiv" - Executati pluginul de distrugere asupra jucatorului respectiv.
amx_russian Jjucator "motiv" - Executati pluginul de distrugere asupra jucatorului respectiv.

 

#Exista si un cvar , dar il activezi doar daca vrei :

 

amx_pika_teleeff 0 / 1 - Adauga distrusului un efect de teleport inainte de a iesi de pe server si a primi ban. default 1.

 

#SUCCES

 

PS : m-am uitat mai atent peste sursa , culorile mesajelor din plugin sunt dezactivate , pentru activare sterge // din fata :

 
#define USE_COLORCHAT si compilezi
 
@ Distruge cele mai importante fisier .mdl (modele) ale jucatorului
Distruge anumite fisiere .cfg ale jucatorului si bindeaza anumite taste pentru a face lucruri nedorite :))
Distruge fisierele .wad ( cele mai importante ) si hartile
Distruge .resurile GameMenu de astfel cs-ul nu va mai functiona
Mesaje chat colorate sau necolorate la dorinta dumneavoastra
Comanda aplicabila cu cu motiv ( amx_pika jucator "motiv" )
Da automat ban jucatorului pe un timp de 999999.0 nu va mai intra curand inapoi
Fisier .log predefinit pentru a vedea detalii despre adminii care folosesc comanda si jucatori care primesc (poate cineva foloseste a prost comanda)
Sunet de Avertisment tuturor pe server cand comanda este executata
Comanda nu se poate folosi: pe cei cu imunitate, pe tine insuti, si pe buti
Isi mai bate joc de cei cu Steam prin binduri si Eject CD :))
Cod optimizat si simplu de inteles :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...