Jump to content

[ Portofoliu ] No STRESS @


No Stress @

Recommended Posts

Aici imi voi posta lucrarile.

 

MENTHOL.jpg PLAYER_X5.jpg ESL.jpg GIVE.jpg 777.jpg avatare

 

 

 

 

 

image.gif     

am psd doar la aceasta, la cele de sus nu. O sa salvez psd-ul asta pentru ca data viitoare o sa se stearga, raspund la toata lumea daca vrea sa intre cu teamviewer la mine in pc, le fac dupa ochii,nu dupa tutoriale.

Link to comment
Share on other sites

Aici imi voi posta lucrarile.

 

MENTHOL.jpg PLAYER_X5.jpg ESL.jpg GIVE.jpg 777.jpg avatare

 

 

 

 

 

image.gif     

am psd doar la aceasta, la cele de sus nu. O sa salvez psd-ul asta pentru ca data viitoare o sa se stearga, raspund la toata lumea daca vrea sa intre cu teamviewer la mine in pc, le fac dupa ochii,nu dupa tutoriale.

1. Niciodata text secundar pe albastru sau alta culoare inafara de alb sau negru!

2. Blur-ul e ok , border-ul e ok!

3. Nu folosi doar un font si nu trebuie sa dai stroke la text principal mereu.

Link to comment
Share on other sites

Ce legatura are portofoliul meu cu faptul ca nu stii sa folosesti un shadow? 

Daca lucrezi dupa ochi, nu ai cum sa evoluezi. 

Invata sa primesti si pareri negative. Poate asa te motiveaza sa pui mana pe un tutorial.

 

Cat despre gif pe care il am, daca tu crezi ca e furat, inseamna ca iti place cum l-am facut. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Ce legatura are portofoliul meu cu faptul ca nu stii sa folosesti un shadow? 

Daca lucrezi dupa ochi, nu ai cum sa evoluezi. 

Invata sa primesti si pareri negative. Poate asa te motiveaza sa pui mana pe un tutorial.

 

Cat despre gif pe care il am, daca tu crezi ca e furat, inseamna ca iti place cum l-am facut. Multumesc!

 

Ce-ai făcut la el? Wtf

E doar un simplu gif, blur,care ştiu şi eu să-l aplic, şi un text transparent care de abia se vede.

Cer cate un warn points pentru baieti astia!

 

1.Ma baieti de ce va certati , tu Darkbxo daca nu iti place cum lucreaza nu-l jigni , dai sfaturi , ajuta-l , incurajeaza-l , daca vrei sa-l jignesti taci mai bine si nu comenta in acest portofoliu.

2.Tu No STRESS @ daca erai baiat cu minte si bun simt nu-i raspunde-ai cu aceasi moneda.

Edited by CROWN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

idem crown , darkbxo tu ar trebuii sa il "inveti" nu sa il jignesti.

 

iar tu no stress te bagi in toate portofoliile si zici ca are de lucrat asa ca darkbxo nu a facut mai nimik si-a dat parerea cum o dai si tu , si tu ai la fel asa ca daca mai vad certuri in portofolii va dau lock.

 

ON:Frumoase , insa mai ai de lucrat la text cat si la blur + text-ul secundar 04b03 trebuie sa fie pe 8px.

Edited by AlexuTzu.
Link to comment
Share on other sites

04b03 ca sa arate foarte bine trebuie pus pe dimensiunea 8, 8.

Ai probleme la text, pentru inceput axeaza-te pe blur, efecte si redimensionare prin vizualizarea unor tutoriale, la text, la fel si mai tarziu.

Textul secundar, nu trebuie sa fie neaparat alb sau negru, trebuie sa fie aratos si sa arate cel mai bine, adevarul ca cam totdeauna sunt alb sau negru, dar nu te opreste nimeni sa ii schimbi culoarea, dar nu una la nimereala cum ar fi albastru.

Noapte buna.

Ok, multumesc.

Multumesc, la fel.

Link to comment
Share on other sites

1.Blurul nu este tocmai un blur, deoarece îl strici mereu cu sharpen-ul.Ajungi să îl duci într-o extremă destul de proastă.

2.Textul, trebuie ales în mare parte după culorile pe care le ai în imagine, iar stroke-ul se folosește foarte rar în imaginile deschise, unde nu este suficient doar un drop shadow.

3.Nu te mai lua de alții, încearcă să accepți și părerile negative, dar și sfaturile.Dacă o să faci tot ce vrei tu, fără măcar să privești și la altul cum face o să stagnezi la nivelul de începător mereu.

4.Watermark-ul, sau textul secundar în această modă a avatarelor, semnăturilor etc, trebuie să fie mereu alb sau negru, nu alte culori.Făcând excepție imaginile pe care le faci la cerere.

5.KW

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...