Jump to content

[RF-SPORT]Christoph Daum, selecţionerul naţionalei României: Dacă batem Polonia cu 2-0, îmi car jucătorii până la vestiare.


Alecks.

Recommended Posts

Christoph Daum le-a făcut o promisiune elevilor săi înainte de meciul cu Polonia, din preliminariile Campionatul Mondial din 2018, partidă care se va disputa vineri seară, pe Arena Naţională.

 

"Dacă reuşim să câştigăm la două goluri, o să car jucătorii până la vestiare. O astfel de victorie înseamnă că şi-au depăşit limitele. Ar fi minunat pentru România. Sper să fie stadionul plin. Sper să avem ce să le oferim suporterilor, să poată să se identifice cu echipa aceasta. Dacă ne-am califica la Mondiale, aş vrea să sărbătorim asta alături de oamenii cu handicap, pentru că şi ei sunt suporterii noştri, i-am văzut la multe meciuri şi chiar ar merita această bucurie. Ar trebui să ne ducem direct la ei în cazul unei asemenea performanţe", a declarat Christoph Daum.

 

Selecţionerul german a dezvăluit modul în care tricolorii pot învinge echipa lui Adam Nawalka, sfertfinalistă la ultimul Campionat European, din vara acestui an.

 

                                                             arena-nationala-9-silviu-matei.jpg?width    sursa: mediafax

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...