Jump to content

[Portofoliu]EdiMANE


EdiMANE

Recommended Posts

ai destul de mult de invatat te-ai uitat macar si tu la un tutorial blur? decat unul? ai sa iti zic eu poate preiei ceva de la mine  la ds incearca sa nu mai pui 100 ds pune 80 pe principal 100 secundar 90 la cele de tip elegant pui pe 120 grade si la cele tip static sau strong cum le zi eu 90 grade gradientul sa nu te mai prind cu negru in miloc blurul mai inchidel si tu cu un muliply la imagine pe blur sau chiar si curves poti la fel si gradiente pe stock e preaa mult light ds inseamna drop shadow si se pune pe 1-0-1 vezi ca ai mai probleme si la pozitionare(incadrarea stockului) si textul nu il mai duce la mama naiba in fundu curtii text secundar http://www.dafont.com/04b-03.font il pui pe 8 pixel none pt inceput lasa strongul deocamdata si nu mai pune in evidenta text secundar...de exemplu stii ce frumos era daca puneai tu textul ala edward in mijloc cu un ds pe 120 grade 80 opacity??? si txt secundar pe none fara nimic? daca mai ai nelamuriri imi dai PM

Link to comment
Share on other sites

la prima imi place fontul ales dar trb sa il faci putin mai mare si situat intre nasturele al 2-lea si al treilea si text secundar ia ala 04b il ai mai sus si pune p 8 pixel fara ds pt inceput al-wlea avatar nu e buna pozitionarea stiu ca la avatare tip natura se pune in mijloc dar aici nu e cazult trb ori mai jos ori il puneai acolo sus in spatiul ala gol si trb un font dala mai inalt asa cam ca asta da sa fie mai inalt si nitel de tot culoarea aia mai deschisa...la al 3-lea sa nu mai vad tipul ala de text si puteai pune mai jos textul ala si nu mai pune albastru ala cyan in mijloc la gradient pe text si in coluri negru ca nu da bine prima ti-a iesit cel mai bine dintre astea border iar bun dar pune si tu cand faci asta cu uploada lasi si tu spatiu intre ele si blur mai inchis pe avatarele luminoase inchidel cu curves

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...