Jump to content

Microsoft iti programeaza instalarea pentru Windows 10


Razvan @ DEK

Recommended Posts

Cred ca am discutat in zeci de articole despre ce face Microsoft cu Windows 10. Nu are rost sa o luam de la capat. Insa fara voia noastra aflam pe zi ce trece noi informatii. Aparent, Microsoft te programeaza automat pentru instalarea lui Windows 10. Te sfatuiesc sa verifici imediat update-urile!

 

BTW, eu am trecut acum 2 saptamani de la Windows 7 la Windows 10, insa instalare “pe curat”, adica fara upgrade, ci am activat W10 cu un key de Windows 8.1 mai vechi. Nu regret trecerea si diferenta se simte. Eram sceptic la inceput, insa acum mi-am dat seama ca este mai bine si nu ma deranjeaza nimic.

 

Revenind la subiet, cei care inca aveti W7 sau W8, sigur sunteti satui de notificarea din partea dreapta a ecranului care va informeaza sa treceti la W10. Aparent, acea notificare este mult mai periculoasa. Pentru ca recent s-a descoperit ca Microsoft iti programeaza PC-ul sa faca trecerea la W10 AUTOMAT la o data anume.

 

Windows-10-Forced-Upgrade-550x356.png


In cazul de fata, un utilizator a fost informat de upgrade pentru data de 17 mai la ora 11:00 PM. Partea buna este ca poti opri manual programarea, insa daca nu esti atent te vei trezi cu W10 pe cap. Chiar daca tu nu vrei.

 

Desi este enervant ce se intampla, W10 chiar este un sistem de operare bun. Inca are mici bug-uri, recunosc, insa cu trecerea timpului, pe cand va aparea urmatoarea serie de update-uri importante, acestea vor disparea.

 

Mai poti face upgrade gratuit pana pe 29 iulie, dupa care platesti. Daca vrei sa ramai la vechiul tau OS, te sfatuiesc sa te uiti periodic la update-uri sau sa le opresti.


 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...