Jump to content

System Information


sLd

Recommended Posts

Aș dori câteva păreri (sincere) despre configurația de mai jos. Precizez că sunt ale unui laptop.

Dell Inspiration 5567

OS: Windows 10 Home x64bit
Placa de baza: Dell Inc. 05VRRG
HDD: 1TB
RAM: 8GB
CPU: Inter Core i7-7500U, 2.70 Ghz (max. clock speed 2.90 Ghz) Kaby Lake
Placa video: AMD Radeon R7 M445, 4GB GDRR5
 

*Se pot rula jocurile apărute în prezent?

Screenshot: 

 

Link to comment
Share on other sites

Sa incep cu raportul calitate/pret in opinia mea nu si merita banii mai deloc.. in 3600 de lei cat e pe emag acea placa video lasa de dorit, indiferent ca te ocupi in mare parte cu gamingul sau ai luat laptop in defavoarea unui sistem PC pentru ca esti o persoana care are nevoie pt lucru/calatoreste mult.. acel pret e cam mare pt performantele sale. Sunt laptopuri dedicate gamingului la 4000 de lei mult, mult peste ce ai tu, iar despre sistem PC tot in acel buget nu mai zic. Daca ai ales acest model pentru munca/scoala/gaming-light pretul este din nou imens.

Performante in gaming care sa te lase cu gura cascata nu prea vei vedea, este totusi un laptop scopul sau este mobilitatea in mare parte.  Rezolutia nativa, din cate vad, este full hd.. cam mult pentru acea placa video ceea ce te va face sa mai scazi in unele jocuri din ea. Despre detaliile jocurilor din ziua de azi vei fi nevoit sa scazi semnificativ din ele pentru un surplus de frameuri. 60 de frameuri cred ca rar vei prinde, depinde de jocuri. 

 

In concluzie as zice ca: Strict pentru gaming este un laptop low-medium, vandut de niste mizerii de oameni disperati dupa profit.

Ce am scris este doar parerea mea sincera de amator :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...