Jump to content

Portofoliu GGH


GGH

Recommended Posts

Nu-mi place cum lucrezi ..  cel putin cele de la cereri zici ca sunt facute in photoscape..

Gaseste si tu un blur atractiv pentru avatare .. Semnaturile .... ai muult de lucrat .. Incearca la fel un blur , dupa incearca unealta smudge .. Dupa ce stapanesti bine blur-ul si smudge-ul incearca si c4d-uri..

Border .. aiurea , incearca sa copiezi border-ul lui kitos :)) e cel mai atractiv .. pe ala il folosesc si eu ! (New Layer - border de 3 px alb - soft light sau normal cu opacitate scazuta .. new layer border negru de un px ---- CENTER)

Link to comment
Share on other sites

Only4Life, este foarte frumos acel border, acela il folosesc si eu doar ca pun 4px alb si 1px negru.

La unele creatii nu pune la gradient: alb si culoare. Poti pune culoare inchisa si culoare deschisa.

Pixeli pentru textele secundare: Visitor / Arial (10px) , 04b03 / Zepto (8px). Toate textele secundare pe None / Sharp.

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi place cum lucrezi ..  cel putin cele de la cereri zici ca sunt facute in photoscape..

Gaseste si tu un blur atractiv pentru avatare .. Semnaturile .... ai muult de lucrat .. Incearca la fel un blur , dupa incearca unealta smudge .. Dupa ce stapanesti bine blur-ul si smudge-ul incearca si c4d-uri..

Border .. aiurea , incearca sa copiezi border-ul lui kitos :)) e cel mai atractiv .. pe ala il folosesc si eu ! (New Layer - border de 3 px alb - soft light sau normal cu opacitate scazuta .. new layer border negru de un px ---- CENTER)

 

Multumesc pentru ca ti-ai exprimat parerea. Nu ma consider experta in PS dar nici praf cum spui tu. Am facut lucrari si cu c4d-uri si smudge dar mie nu i-mi place sa lucrez cu ele, nu pot sa postez pt ca as face reclama si nici nu o sa fac altele ;)

Iar in legatura cu border-ul eu folosesc border de 1 px alb -normal/soft liht/overlay (nu imi place sa fac la toate lucrarile la fel) cu opacitate scazuta :

O sa pun 2 poze doar cu border una cum spui tu si alta cum fac eu :

Untitled-1_zps8cb30894.jpg  Untitled-2_zps8ac0ec63.jpg

 

Pe prima ai border de 3 px alb -  normal cu opacitate scazuta

Pe cea de-a doua ai border de 1 px alb -  normal cu opacitate scazuta

 

E, cum e ?

 

#HIGH3R, on 17 Nov 2014 - 08:49 AM, said:snapback.png

Only4Life, este foarte frumos acel border, acela il folosesc si eu doar ca pun 4px alb si 1px negru.

La unele creatii nu pune la gradient: alb si culoare. Poti pune culoare inchisa si culoare deschisa.

Pixeli pentru textele secundare: Visitor / Arial (10px) , 04b03 / Zepto (8px). Toate textele secundare pe None / Sharp.

 

Multumesc pt sfaturi  :) La textul secundar folosesc wendy cu 10px none drop shadow 1-0-1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...