Jump to content

Întrebări şi Răspunsuri !


sHd

Recommended Posts

Salut. Mufa de sunet de la placa mea de sunte s-a cam deteriorat. Cand introduc mufa de la boxe sau casti se misca si nu se aude nimic. Vreau ca sa pun in fata la Pc mufele pentru sunet, am acolo loc special pentru ele dar nu stiu cum. Locul in care vreau sa pun mufele este : 12167712_1498183983809410_1510184635_n.j

Link to comment
Share on other sites

Pai , introduci mufa in pc , apoi trebuie sa te duci in control panel si sa dai click pe "hardware and sound " si apoi dai pe audio , ti se va deschide o fereastra gen : sasas.jpg

 si ar trebui sa selectezi cealalta mufa , mie nu imi apare deoarece am laptop ..desi nu sunt sigur 100% de aceasta metoda ..adica ..stiu ca asa faceam eu acum cativa ani cand aveam pc ..

 

 

recitind , am inteles ca practic tu nu ai conectorul jack acolo ? si vrei sa il pui ? pai cred ca devine un pic complicat deoarece trebuie sa iti desfaci pc , sa cumperi mufele corespunzatoare si sa le lipesti acolo ..

Link to comment
Share on other sites

Salut, am o problema cu perifericele. Am mouseul si tastatura pe usb si nu mi le citeste windowsul dupa instalare. Am trecut de la windows 10 la 7 home premium. Aste pe ps/2 mi le citeste dar cerelalte nu. alte usburi le citeste.

 

Salut ,

 

Daca windowsul nu ti gaseste acele drivere specifice pentru ceea ce tu ai nevoie , instaleaza le manual .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mi-am cumparat un monitor model BenQ GL2450 si nu reusesc sa instalez driverul (nu are autorun)

Are cineva vreo idee cum as putea face?
Am incercat si cu driverbooster3 si degeaba

Am incercat si driver dupa site si la fel

Edited by Klu
Link to comment
Share on other sites

Mi-am cumparat un monitor model BenQ GL2450 si nu reusesc sa instalez driverul (nu are autorun)

Are cineva vreo idee cum as putea face?

Am incercat si cu driverbooster3 si degeaba

Am incercat si driver dupa site si la fel

 

Salut , orice driver are autorun .  

 

Cand l am luat si eu m am chinuit sa l instalez . Dar am reusit dupa ce am dezinstalat placa video + restart .

PS: tie ti a venit cu cablu DVI sau folosesti clasicul VGA?

Link to comment
Share on other sites

Autorun-ul ma duce pe browser si am doar instructiunile
La driver in folder sunt file-urile cu diferite modele de monitor..
Am "instalat" manual driverul specific..mi-a aparut in lista si este unul analog si unul digital..
Am incercat cu amandoua, se instaleaza, dau restart dar nimic..
Si imi apare mereu scrisul ca ar trebui sa pun rezolutia 1920x1080, dar eu am maxim 1600x1200 dupa vechiul monitor
Mi-a venit cu vga, dar am si un cablu DVI, diseara cand ajung de la munca o sa incerc cum ai spus tu..
In caz de ceva las reply aici
Multumesc.

 

EDIT: Am reusit, multumesc frumos

Edited by Klu
Link to comment
Share on other sites

Autorun-ul ma duce pe browser si am doar instructiunile

La driver in folder sunt file-urile cu diferite modele de monitor..

Am "instalat" manual driverul specific..mi-a aparut in lista si este unul analog si unul digital..

Am incercat cu amandoua, se instaleaza, dau restart dar nimic..

Si imi apare mereu scrisul ca ar trebui sa pun rezolutia 1920x1080, dar eu am maxim 1600x1200 dupa vechiul monitor

Mi-a venit cu vga, dar am si un cablu DVI, diseara cand ajung de la munca o sa incerc cum ai spus tu..

In caz de ceva las reply aici

Multumesc.

 

EDIT: Am reusit, multumesc frumos

 

Cu placere . Cablul dvi l ai cumparat tot prin ei ?

Link to comment
Share on other sites

Tin sa spun ca sunt tot pe cablu vga..cand am bagat dvi..imi spunea ca nu are semnal..

Dvi il am de vreo 3 ani

..a fost o problema de la driverul video, dupa un reinstal am reusit din Catalyst sa pun rezolutia cum trebuie.

Edited by Klu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

DACA nu ma insel,intri in amxmodx / scripting si editezi amx_leavegame.sma,cauti linia  register_concmd daca vrei doar ownerii si fondatorii sa aibe acces pui ADMIN_RCON 

Daca vrei sa aibe acces si cei mai mici poti pune ADMIN_LEVEL_F

 

Ai grija sa nu dea careva din greseala  amx_leave nume , ca va lua tot serverul  LG 

 

Sper ca ti-am fost de folos

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DACA nu ma insel,intri in amxmodx / scripting si editezi amx_leavegame.sma,cauti linia  register_concmd daca vrei doar ownerii si fondatorii sa aibe acces pui ADMIN_RCON 

Daca vrei sa aibe acces si cei mai mici poti pune ADMIN_LEVEL_F

 

Ai grija sa nu dea careva din greseala  amx_leave nume , ca va lua tot serverul  LG 

 

Sper ca ti-am fost de folos

Mulțumesc frumos !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut ,

 

Deci mi-am instalat windows 7 ultimate , pana sa fac asta era totul ok , ma refer ca mergea Counter - Strike 1.6 perfect 100fps... 

 

Acum , cand intru pe steam in Counter-Strike 1.6 , fps nu sare de 15 , indiferent , de la ce poate sa fie? 

De la drivere?

De la windows? ( Acest windows l-am avut si pana sa-l instalez iara) 

De la vreun program?

 

Multumesc , daca aveti nevoie de screen system requiments imi spuneti .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut ,

 

Deci mi-am instalat windows 7 ultimate , pana sa fac asta era totul ok , ma refer ca mergea Counter - Strike 1.6 perfect 100fps... 

 

Acum , cand intru pe steam in Counter-Strike 1.6 , fps nu sare de 15 , indiferent , de la ce poate sa fie? 

De la drivere?

De la windows? ( Acest windows l-am avut si pana sa-l instalez iara) 

De la vreun program?

 

Multumesc , daca aveti nevoie de screen system requiments imi spuneti .

 

Incearca sa descarci Driver Booster si sa faci update la toate driverele , in cazul in care nu iti va merge asa as vrea niste screen-uri system-ul si toate programele care le folosesti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...