Jump to content

Cerere moderator Hero [RESPINS]


Famous.

Recommended Posts

Nume : Gabi
Nick : >HeRo<
Vârstă : 14
Motiv : Vreau sa ajut comunitatea si sa o mentin asa cum e adica sa nu vina niste ,,baietasi" care sa o distruga si sa o ajutam sa creasca.
Adresa de contact : Pm sau YM ungureanugabriel41 dar nu sunt disponibil momentan pe mess.
Timp alocat forumului : 3-4 ore chiar daca nu postez in aceste ore in weekend chiar si 5

Ce secţiuni doreşti să moderezi? IT sau Social
De ce ai ales aceste sectiuni? Pentru ca la IT mai fac topicuri uneori si ajut lumea la Social acolo fac unele posturi si am vazut ca se mai face off-topic si dublu-post pe acolo.
De ce doreşti să moderezi în această comunitate? Pentru ca imi place cum este structurata si stafful acesteia.
Ai mai moderat pe IPB? Nu.
Ce înţelegi prin "Post hunt"? PostHunt-ul este cand postezi de dragul de a face posturi:
exemplu de posthunt:

quoteS.png
Quoted
cool
thumbsup.png

misto
ce tare
tine-o tot asa, etc

Ce înţelegi prin "Dublu post"?  Dublu post este dublu post :) adica postezi de 2 ori acelasi lucru sau un lucru diferit fara ca cineva sa fii postat dupa tine ex

Hero said:

  Frumoasa masina

Hero said:

  Este si pe alte culori?

Eu il denumesc ,,spam" ii spun asta deoarece cred ca este facut doar pentru a avea posturi!
Ce înseamnă "Warez"? Un warez este distributia ilegalǎ a unui continut protejat, prin internet sau prin oricare alt mijloc informatic (CD, discheta etc.).
De exemplu : piratarea jocurilor sau a muzicii/filmelor.

Ce înseamnă "NSFW"? Not Safe For Work!
Care este diferenţa dintre post hunt şi off-topic? Post Hunt = Posturi in dragul cresterii numarului de posturi a utilizatorului care face post hunt, adica post hunterul.

Off-Topic = Abatere de la subiectul deschis in acel topic.
Ce planuri ai ca să sporeşti activitatea membrilor în secţiunile pe care doreşti să le moderezi ? Voi spori activitatea mea in acele sectiuni si voi face mai multe topicuri utile acelei sectiuni dar si interactive.
Ai citit regulamentul forumului ? Da.

 

EDIT: Am uitat sa va spun ca stiu ca nu am 60 de zile in comunitate dar l-am tot batut la cap pe Silviu si mi-a zis sa fac cererea si asa daca am celelalte cerinte! Multumesc pentru intelegere!

Edited by Hero.
Link to comment
Share on other sites

Daca se face offtopic si post-hunt, spun ca ne puteai ajuta si cu un report, anuntandu-ne.

Nu inteleg de ce la unele cuvinte ai diacritice si la altele nu. Ori ai copiat de undeva, ori ai incercat sa pui la toate cuvintele diacritice si nu ti-a reusit.

Cat despre activitatea ta, eu sunt CONTRA. De ce ?! La SOCIAL nu ai deschis nici macar un topic pentru a sporii activitatea membriilor, iar la IT ai deschis 7 topicuri la Hardwer - Componente PC, si unele deschise cu interval de 5-6 minute.

Deci, nu. Imi mentin ideea, iar activitatea este activitate, nu ce ai facut tu.

 

Ps : Multumesc de instiintare, o sa ma ocup personal de acea sectiune, ca sa vad si eu offtopic-ul si post-hunt-ul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...